Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Alicja Konieczek blisko minimum! - LAtleci.pl

Alicja Konieczek blisko minimum!

Podczas zwodów w amerykańskiej miejscowości Torrance Alicja Konieczek była bliska wypełnieniu minimum na tegoroczne mistrzostwa świata na dystansie 3000 metrów przez przeszkody.

Alicja Konieczek startując dzisiaj w stanie Kalifornia uzyskała czas 9:51.09. Jest to nowy rekord życiowy polskiej zawodniczki (poprawiony o 32.5 sekundy) i zarazem szósty czas w historii polskiej lekkoatletyki. Konieczek jako 9-ta zawodniczka w Polsce złamała barierę 10 minut na tym dystansie.  Naszej biegaczce zabrakło jedynie 9 sekund do uzyskania minimum! Jesteśmy pewni, że Alicja szybko upora się z tą barierą.

W tych samych zawodach wziął udział także jej brat – Dawid Konieczek. Uzyskał on na tym samym dystansie również bardzo dobry czas 8:56.26. Ustanowił tym samym swój nowy rekord  życiowy, a w biegu zajął 7 lokatę.

źródło: By Krzysztof Mizera (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons