Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Asafa Powell wycofany! - LAtleci.pl

Asafa Powell wycofany!

Asafa Powell nie wystąpi na Sztafetowych Mistrzostwach Świata.

Dwukrotny mistrz olimpijski w sztafecie 4 x 100m, Asafa Powell został wycofany ze składu reprezentacji Jamajki na IAAF World Relays rozgrywanych na Bahamach. Menadżer techniczny zespołu Jamajki Maurice Wilson potwierdził w czwartek, że Powell jest jednym z trzech lekkoatletów, którzy wycofali się z drużyny.

,,Zostałem poinformowany, że Asafa Powell jest niedostępny, Julian Forte oraz Rusheen McDonald także są niedostępni. To doświadczeni lekkoatleci, którzy mogliby dużo wnieść do drużyny sztafetowej.” – powiedział Wilson dla stacji eurosport.

Publicystka Powella, Tara Playfair-Scott wyznała, że decyzja o wycofaniu byłego rekordzisty świata jest strategiczna.

,,Asafa jest w mocnym treningu. Musimy być ostrożni i dobrze wybierać dla niego starty, ponieważ mamy na uwadze jego występ podczas Diamond League w Doha w najbliższy weekend i na tym chcemy się skupić”– powiedziała dla stacji eurosport.

Zdjęcie: By Eckhard Pecher (Arcimboldo) (Own work) [CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons