Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Bolt: ,,Moje rekordy mogą przetrwać przez dłuższy czas" - LAtleci.pl

Bolt: ,,Moje rekordy mogą przetrwać przez dłuższy czas”

Usain Bolt udzielił krótkiej wypowiedzi dla espn.co.uk w trakcie swojego pobytu w Japońskim mieście Kyoto z okazji imprezy promocyjnej.

Usain Bolt, który jako jedyny sprinter w historii zdobył trzy złote dublety na 100 oraz 200 metrów podczas trzech kolejnych Igrzysk Olimpijskich nie odczuwa żadnej presji na emeryturze, ani chęci powrotu i twierdzi, że ustanowione przez niego rekordy mogą zostać niepobite przez długi czas.

Przypomnijmy, że fenomenalne rekordy świata ustanowione przez Bolta wynoszą odpowiednio: 9.58s na 100 metrów (Berlin 2009) oraz 19.19 na 200 metrów, także ustanowiony w Berlinie na tamtejszych Mistrzostwach Świata.

,,Myślę, że moje rekordy mogą przetrwać przez dłuższy czas” – odpowiedział Bolt zapytany o to czy nie boi się, że mógłby stracić w najbliższym czasie swoje rekordy.

,,Myślę, że nasza era takich jak Yohan Blake, Justin Gatlin, Asafa Powell i reszta tych facetów to najlepsza epoka sprinterów, jeśli te rekordy miałyby być pobite to tylko podczas wspominanej epoki i wspomnianych lekkoatletów, więc myślę, że nikt nie zbliży się do moich rekordów przez co najmniej od 15 do 20 lat.” – dokończył swoją myśl jamajski sprinter.

Zapytany o to czy planuje jeszcze kiedykolwiek powrócić do biegania powiedział: ,,Nie mam już nic do udowodnienia. To główny powód dla którego opuściłem lekkoatletykę. Kiedy zrobiłeś już wszystko co chciałeś nie masz już powodu, aby do czegoś wracać”.