Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Chód na 50 km zostaje w programie IO - LAtleci.pl

Chód na 50 km zostaje w programie IO

Podczas spotkania rady IAAF zdecydowano, że nie dojdzie do żadnych zmian w chodzie sportowym.

Przypomnijmy, że pojawiła się informacja o zmianach programu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Zmiany te tyczyły się przede wszystkim chodu sportowego. Rada IAAF miała zaproponować zastąpienie 20 km i 50 km. Pierwszy dystans zamieniłby się na półmaraton (21.0975 km), w którym udział wzięliby zarówno kobiety jak i mężczyźni. Drugą konkurencją rozgrywaną w chodzie sportowym byłaby sztafeta mieszana 4×5000 m.

Jednak na ostatnim posiedzeniu rady IAAF decyzja o pozostawieniu chodu sportowego na starych zasadach została jednogłośnie przegłosowana. Dzięki tej decyzji będziemy mogli oglądać najlepszych chodziarzy i chodziarki na dystansach 50 km i 20 km na mistrzostwach Świata w 2019 roku i Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku.

zdjęcie: By Tomisti [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons