Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Ilias Fifa aresztowany pod zarzutem handlu dopingiem! - LAtleci.pl

Ilias Fifa aresztowany pod zarzutem handlu dopingiem!

Mistrz Europy w biegu na 5000 metrów został aresztowany i zostały mu przedstawione poważne zarzuty.

Ilias Fifa, mistrz Europy na 5000 metrów z Amsterdamu (2016) został wczoraj aresztowany we własnym domu w Barcelonie. Hiszpański biegacz pochodzenia Marokańskiego został zatrzymany pod zarzutem popełnienia przestępstwa przeciwko zdrowiu publicznemu, a dokładniej kupowaniu oraz rozprowadzaniu leków o dużym zagrożeniu dla zdrowia. Prawdopodobnie chodzi o substancje, które figurują na liście antydopingowej Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) mogące wywołać poważne w skutkach uszczerbki na zdrowiu.

Historia 28-latka, która do tej pory chwytała za serce może nie skończyć się pozytywnie przez ten incydent. Przypomnijmy, że Fifa jedenaście lat temu przybył do Hiszpanii z Maroka jako uchodźca ukrywający się w ciężarówce, a następnie zaczął swoją wielką przygodę z bieganiem, która doprowadziła go do tytułu mistrza Europy.

Hiszpańska federacja lekkoatletyczna jest zaskoczona tym co się wydarzyło w dniu wczorajszym i wydała oświadczenie, w którym oczywiście zapowiada walkę z zawodnikami, którzy zażywają niedozwolone substancję, lub są zamieszani w ich dystrybucję: „Federacja jest w pełni świadoma szkody wyrządzonej przez doping wobec wiarygodności i wizerunku naszego sportu oraz zdecydowanie angażuje się w walkę z tą plagą. Będziemy walczyć, aby ją wyeliminować, chroniąc sportowców, którzy konkurują w sposób czysty i sprawiedliwy”.

Zdjęcie: Ian MacNicol/Getty Images Europe