Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Kolce? Gdzie je kupić? - LAtleci.pl

Kolce? Gdzie je kupić?

Szukasz kolców? Ceny zaczynają się od 500zł wzwyż? Kupujesz w ciemno bez przymiarki? Czyli o tym, że trzeba mocno przeszukać internet i zaryzykować, aby mieć w czym biegać/skakać/rzucać.

Polska będąc dzisiaj światową, lekkoatletyczną potęgą nie może dorównywać innym krajom w dostępności sprzętu sportowego. Wiele razy chcąc kupić „kolce” w poczuciu bezsilności kierowałem się ku stronom zagranicznym. Wielu z nas ma podobny problem.

Szukając profesjonalnego obuwia zwracamy przede wszystkim uwagę na wybór i cenę. W naszym kraju jednak nie jest łatwo znaleźć kolce dobrej firmy wydając przystępną dla polskich realiów kwotę. Nie dość, że takowe obuwie oferuje niewielka ilość sklepów, to dodatkowo jest one dla wielu zbyt drogie. Sprinterzy i długodystansowcy mają o tyle łatwiej, że kolce do ich dyscyplin są dostępne w większym wachlarzu możliwości. Lecz co mają powiedzieć na przykład skoczkowie? Firmy Nike oraz Adidas proponują jedynie po jednym modelu do skoku w dal, który w dodatku nie jest tani ( za Nike LJ trzeba zapłacić ponad 500zł). Wysokie ceny są wynikiem między innymi monopolizacji rynku przez jedynie kilka firm.

Porównując polski rynek lekkoatletyczny z amerykańskim widzimy przepaść. W Stanach Zjednoczonych, czy Kanadzie napotykamy mnóstwo stron oferujących kolce każdego rodzaju, sprinterskie, długodystansowe, rzutowe czy do skoków i są one całkiem tanie. Ceny za marki wiodących marek rozpoczynają się od 30 dolarów, a kolce z wyższej półki zakupimy nawet za 100 dolarów. Co więcej, są one dostępne w sklepach offline, gdzie można dobrać rozmiar, a nie zamawiać w ciemno, co jest u nas niestety koniecznością.

Możemy mieć jedynie nadzieję, że postępujące sukcesy naszej reprezentacji wpłyną pozytywnie na wykwit sklepów oferujących obuwie lekkoatletyczne i będziemy powoli doganiali resztę potęg w różnorodności wyboru oraz cenie zarówno kolców, jak i innej odzieży sportowej.