Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Kolejnych pięcioro Rosjan na dopingu! - LAtleci.pl

Kolejnych pięcioro Rosjan na dopingu!

Rosyjskiej afery dopingowej ciąg dalszy…

Pięcioro rosyjskich lekkoatletów dostało dwuletnie zawieszenie, ze względu na znajdujący się w ich organizmach doping podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) oraz Mistrzostw Świata w Moskwie (2013).

W tej piątce znalazła się Antonina Krivoshapka, która zdobyła wraz z koleżankami srebrny medal w sztafecie 4x400m podczas igrzysk w Londynie oraz Yevgenia Kolodko, która została wicemistrzynią olimpijską w pchnięciu kulą. Obie pozostały już wcześniej pozbawione tych medali przez MKOL.

Zakaz dla Krivoshapki oznacza, że prawdopodobnie zostanie ona pozbawiona złota w sztafecie na 4x400m i indywidualnego brązowego medalu na 400m podczas Mistrzostw Świata w Moskwie (2013). Jeśli tak się stanie to złoto na 4x400m powędruję do USA, srebro dla Wielkiej Brytanii, a brąz dla Francji. Natomiast brązowy medal indywidualnie na 400m dostanie jamajka Stephanie McPherson.

Kolodko natomiast może także stracić swój srebrny medal z Halowych Mistrzostw Europy w 2013 roku.

Pozostała trójka rosyjskich lekkoatletów nie zdobywała medali podczas wspomnianych imprez, lecz oni także dostaną dwuletnią dyskwalifikację, są to: Dmitry Starodubtsev, który był czwarty podczas igrzysk w konkurencji skoku o tyczce; dyskobolka Vera Ganeyeva, która zajęła 23-cie miejsce na igrzyskach i Anna Bulgakova, która była piątą młociarką podczas igrzysk w Londynie.

Wszyscy z nich dobrowolnie przyznali się do stosowania turinabolu (Steroid anaboliczno – androgenny) po tym jak dowiedzieli się, że ich ujawnione testy antydopingowe są pozytywne.

Zdjęcie: Erik van Leeuwen [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons