Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Rekord świata Klaudii Siciarz ratyfikowany! - LAtleci.pl

Rekord świata Klaudii Siciarz ratyfikowany!

Klaudia Siciarz oficjalnie została rekordzistką świata U20 na dystansie 60 metrów przez płotki! Jej wynik został ratyfikowany przez IAAF.

Nasza utalentowana sprinterka podczas tegorocznych halowych mistrzostw polski sprawiła wielką niespodziankę uzyskując 8.00 na 60 metrów przez płotki. Dało to jej pierwszy seniorski tytuł mistrzyni Polski, a także poprawiła rekord świata o 0.06 sekundy. Wynik ten czekał na oficjalne zatwierdzenie przez IAAF. Stało to się wczoraj i teraz zawodniczka może cieszyć się z rekordu świata U-20 na 60 metrów przez płotki.

Klaudia to jeszcze bardzo młoda zawodniczka (19 lat), która ma bardzo duży potencjał na osiąganie znakomitych wyników w przyszłości. Sprinterkę prowadzi trenerka Ewa Ślusarczyk w klubie AZS AWF Kraków, która na pewno znakomicie przygotuje Siciarz na tegoroczne mistrzostwa europy juniorów.

źródło: By Grzegorz Jereczek from Gdańsk, Poland (60m Hurdles) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons