Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Ruth Beitia kończy karierę! - LAtleci.pl

Ruth Beitia kończy karierę!

Sympatyczna i utytułowana skoczkini wzwyż postanowiła zawiesić kolce na kołku.

Ruth Beitia, zeszłoroczna mistrzyni olimpijska z RIO, trzykrotna mistrzyni Europy i wielokrotna medalistka mistrzostw świata w skoku wzwyż oficjalnie ogłosiła zakończenie kariery podczas uroczystości przekazania swojego złotego medalu olimpijskiego dla muzeum w hiszpańskiej miejscowości Santander.

38-letnia Hiszpanka swoją decyzję argumentuje kontuzjami, które coraz częściej jej doskwierają, co może być konsekwencją tego, że jest w zaawansowanym wieku jak na kobietę wyczynowo uprawiającą sport. Mijającego sezonu nie mogła zaliczyć do udanych ze względu na 12. miejsce, które zajęła na Mistrzostwach Świata w Londynie, a było to spowodowane wspomnianymi urazami z którymi zmagała się w trakcie swoich przygotowań do docelowej imprezy.

Będzie na pewno brakować fanom lekkiej atletyki tej charakterystycznej i zawsze uśmiechniętej hiszpanki na skoczni do skoku wzwyż.