Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Sydney McLaughlin z rekordem USA! - LAtleci.pl

Sydney McLaughlin z rekordem USA!

Sydney McLaughlin podczas „Arcadia Invitational” w Los Angeles bije rekord USA na nietypowym dystansie 300 metrów przez płotki. Zawodniczka uzyskała świetny czas 38.90!

Sydney jest 17- letnią reprezentantką USA, która specjalizuje się w biegach sprinterskich i przez płotki. W dorobku tej bardzo młodej zawodniczki możemy wyróżnić już złoty medal mistrzostw Świata juniorów młodszych oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich, na których wystąpiła w poprzednim roku. Ta utalentowana sprinterka w swoim pierwszym starcie w 2017 roku wystartowała na nietypowym dystansie 300 metrów przez płotki podczas zawodów „Arcadia Invitational” w Los Angeles. Na tym mityngu zawodniczka uzyskała fenomenalny czas 38.90 co jest trzecim wynikiem w historii lekkoatletyki. Jest to tym bardziej szokujące, że McLaughlin ma dopiero 17 lat! Ten rezultat zapewnił zawodniczce tytuł lekkoatletki tygodnia USATF.

Sydney McLaughlin pomimo wieku legitymuje się już bardzo dobrym rekordem życiowym na 400 metrów przez płotki, który wynosi 54.46. Wynik ten jest nieoficjalnym rekordem Świata juniorów młodszych.

źródło: By Jrotondo1410 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons