Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

Sztafeta mieszana 4 x 400m w programie Igrzysk Olimpijskich?! - LAtleci.pl

Sztafeta mieszana 4 x 400m w programie Igrzysk Olimpijskich?!

Dyrektor generalny IAAF wypowiedział się na temat wprowadzenia sztafety mieszanej do programu IO.

Olivier Gers udzielił wypowiedzi w Doha przed piątkowymi zawodami z cyklu IAAF Diamond League. Zasugerował, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych myśli nad wprowadzeniem sztafety mieszanej 4 x 400 metrów do programu Igrzysk Olimpijskich. Uważa, że sztafeta mieszana może zostać konkurencją olimpijską, która wzbudzi duże zainteresowanie wśród kibiców.

,,W sporcie cały czas szukamy nowych formatów i rozwiązań” – powiedział dla portalu sport24.co.za

,,Sztafeta mieszana to zdecydowanie coś, o czym rozmawiamy od jakiegoś czasu” – potwierdził

Wspomniana sztafeta mieszana 4 x 400 metrów została ,,przetestowana” podczas niedawno zakończonych Sztafetowych Mistrzostw Świata w Nassau. Okazała się być wyróżniającą konkurencją i przyciągającą nowych widzów na stadion oraz przed telewizory. Szczególnie, że zwyciężyła w niej drużyna gospodarzy mistrzostw odbywających się na Bahamach.

,,To było niesamowite. Kibice byli wspaniali, wciąż mam gęsią skórkę myśląc o tym biegu. To są rzeczy na które musimy zwracać uwagę” – skomentował bieg i postawę kibiców gospodarzy.

Szef Gersa w IAAF, Sebastian Coe mówił już niejednokrotnie w przeszłości o tym, aby zmieniać format tradycyjnych konkurencji, lub szukać nowych rozwiązań, ponieważ lekkoatletyka walczy o zwiększenie jej popularności i zainteresowania wśród widzów.

Zdjęcie: By ms4denmark [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons