Redakcja LAtleci.pl prosi o wyłączenie wtyczki Adblock, aby reklamy wyświetlane na stronie były widoczne. To nic nie kosztuje, a pomaga w utrzymaniu strony!

"Whizbee" i "Hero" oficjalnymi maskotkami Mistrzostw Świata - LAtleci.pl

„Whizbee” i „Hero” oficjalnymi maskotkami Mistrzostw Świata

Znamy już oficjalne maskotki tegorocznych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Są nimi pszczółka „Whizbee” i „Hero Hedgehog”.

Projektantką tegorocznych maskotek jest… 9-letnia dziewczynka o imieniu Elinor. Wzięła ona udział w konkursie organizowanym przez komitet organizacyjny, Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski i IAAF przy współpracy z programem telewizyjnym dla dzieci BBC Blue Peter. Projekt dziewczynki okazał się najlepszy z przeszło 4000 prac konkursowych. Pod wrażeniem pomysłu poza organizatorami była również złota medalistka olimpijska Dame Jessica Ennis-Hill oraz dwukrotny złoty medalista paraolimpijski Richard Whitehead.

Zgodnie z życzeniem Elinor, dla pszczółki „Whizbee” organizatorzy znaleźli aktora z protezą nogi, aby wspierać sport paraolimpijski. Pszczółka ta jest bowiem oficjalną maskotką mistrzostw świata osób niepełnosprawnych, które odbędą się w Londynie 14-23 lipca. „Hero” natomiast jest maskotką IAAF mistrzostw świata, które odbędą sie w tym samym miejscu 4-13 sierpnia.

Dziewczynka poza satysfakcją z wygrania konkursu otrzyma także 4 bilety na obie imprezy, wycieczkę VIP po stadionie olimpijskim w Londynie oraz pamiątkowe zdjęcie swoich maskotek. Jak sama Elinor mówi: „To jest bardzo ekscytujące, że moje projekty zostały wybrane jako najlepsze. Byłam bardzo szczęśliwa, gdy mi o tym powiedziano”